środa, 12 grudnia 2012

Mini DIY


Jest milion powodów dla których uwielbiam grudzień - głównie przyczynia się do tego magiczna atmosfera świąt - uwielbiam pakować prezenty! W miesiącu tym oprócz mnie:D świętują swoje urodziny najważniejsze osoby w moim życiu.

Jedna rzecz mnie tylko dobija - to, że przez 60% dnia jest ciemno. Wychodzę do pacy ciemno, wracam - jest już mrok... I jak tu robić zdjęcia na bloga?:) Mimo wszystko będę się starała.

Nastał czas, by rozpocząć serię DIY. Długą spódnicę wyszperałam w moim ulubionym katowickim lumpeksie. Kupiłam ją z zamiarem skrócenia - pierwotna długość całkowicie zaburzała proporcje mojej sylwetki. Myślę, że jedną z najprostszych czynności, które możecie zrobić same jest właśnie skrócenie ubrania...
Po obcięciu dolnej części do pożądanej długości materiał przeszyłam stopką do ściegu krytego. Dzięki temu ścieg jest niewidoczny i wydaje się, że spódnica była ręcznie przeszyta. 

Ja swoją spódniczkę dodatkowo jeszcze zwęziłam po bokach. Być może to nic odkrywczego, ale chciałam pokazać jak tanim kosztem (bo za spódnicę zapłaciłam 1 zł) nadać nowe życie ubraniu.

5 komentarzy:

 1. Niesamowita zmiana, niby nic, a od razu wygląda 100 razy lepiej. No i za 1 zł... niesamowite! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdolna dziewczyna, a do tego jeszcze szpileczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://testujto.blogspot.com/2012/12/konkurs.html zapraszam na konkurs !

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowita Zmiana :o
  + Obserwuję <:

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna zmiana , bardzo mi się podoba . ;3

  OdpowiedzUsuń